Takmičari BK Naissus ponovo na vrhu – Suva Extreme Challenge 2017

Avgust je obeležila organizacija jednog velikog biciklističkog i trkačkog događaja u Niškoj Banji.  Suva Extreme Challenge, 13. avgusta okupio je veliki broj planinskih trkača i mauntinbajkera.

Uzbudljivom vožnjom obroncima Suve planine, na stazama od 25, odnosnon 55km za bicikliste, i 15km za trkače, i takmčari BK Naissusa postigli su zapažene rezultate.

Na velikom maratonu, drugo mesto mesto pripalo je senioru Marku Stanimiroviću, koji je u cilj ušao iza crnogorskog reprezentativca Demira Mulića. Stanimirović je stazu dugu 55km prešao za 4:21:30.

Drugo mesto na malom maratonu osvojio je naš mlađi senior Danijel Karatović u vrlo interesantnom sprint finišu sa Blagojom Petrovskim iz Makedonije. U cilj su ušli posle 1:51:34, odnosno 1:51:35. Odlično treće mesto pripalo je Aleksandru Momčiloviću, koji je stazu dugu 25km prešao za 2:04:53.

Šesti na malom maratonu bio je Dejan Petrović sa vremenom od 2:14:37, slede Stojan Ilić na 12. mestu, Aleksandar Nikolić na 13. i Vojislav Rajković na 14. mestu. Filip Cvetković je trku završio na 19. mestu.

Dejan Petrović je osvojio odlično drugo mesto na malom maratonu u starosnoj kategoriji od 35 do 45 godina. Filip Cvetković takođe drugi u starosnoj kategoriji do 20 godina.

Željko Ćorić, kome je osnovni sport orijentiring, ali se bavi i biciklizmom i planinskim trčanjem, ovoga puta se odlučio za trčanje i u jakoj konkurenciji osvojio drugo mesto. Trku je završio iza Kristijana Stošića, a u vremenu od 1:29:40.  Dejan Aleksić je stazu dugu 15 km prešao za 1:51:40.